Mlađa literarno-novinarska grupa

U utorak, 30.10.2018. i srijedu, 14. 11. 2018.,  ponovno su ugošćeni naši stari znanci iz Teatra Oz, „najmanjeg kazališta na svijetu“ koji su odigravši svoju predstavu „Ključarica- čuvarica snova“ ovom prigodom u školskoj knjižnici razveselili sve učenike nižih razreda.

Zbog iskazanog interesa svih 18 odjela razredne nastave, odigrane su četiri  izvedbe te su tako tijekom 4. školskog sata predstavu sa svojim učiteljicama gledali učenici od 1. do 4. razreda.

Tijekom 35 minuta trajanja predstave učenici su odabirom ključeva pogledali/ otključali dvije priče. Ovaj put bile su to Legenda o stijeni kod Kraja te Legenda o kastavskoj Šparožnoj jami, koja je osobito oduševila učenike s obzirom da i sami žive u neposrednoj blizini Šparožne jame te im je lokacija i legenda poznata.

Publici se  predstava  svidjela što je bilo vidljivo po gromoglasnom aplauzu i traženju otključavanja još jedne dodatne priče. Nakon pomnog razgledavanja rekvizita ,po završetku svake izvedbe, učenici su izrazili želju za  ponovnim druženjem i susretom s Teatrom Oz, kako bi mogli otključati preostale priče.

Petra Šimunović

Jakov Zamarin

Glazbeno-scenska predstava

„Put oko svijeta“

U ponedjeljak,  22.10.2018. u školskoj knjižnici  održala se glazbeno-scenska predstava Put oko svijeta. U predstavi su sudjelovali  učenici Osnovne  glazbene škole „Milan Brozović“ Kastav.

Igrokaz za predstavu „Put oko svijeta“(San jednog dječaka)  napisali su učiteljica klavira Jadranka Violić i učenici njenog razreda.

Priča govori o jednom dječaku koji dolazi na sat klavira pospan, (igrao je igrice cijelu noć) i čekajući učiteljicu zaspe za klavirom. U san mu dolaze gosti s raznih strana svijeta i sviraju klavir jer klavir može sve.

Priča je imala zanimljivu temu i učenici su je popratili sa oduševljenjem i velikim pljeskom.

Petra Šimunović

Jakov Zamarin

Javna tribina o prevenciji, liječenju i rehabilitaciji bolesti srca i krvnih žila održana je u  petak 28.09.2018. godine u Gradsku vijećnicu  na Korzu u Rijeci, od 11,00 do 12,00 sati u kojoj su sudjelovali stručni predavači. Tom prigodom za vrijeme tribine u Gradskoj vijećnici bili su  izloženi likovni radovi naših učenika (2.a razreda) zahvaljujući inicijativi gospođe Svjetlane Gašparović Babić (majke naše Lane), koja radi u Nastavnom zavodu za javno zdravstvo te nas je uključila u ovu aktivnost.

Lana Babić

objavio: Dolores Saršon   datum: 4. 2. 2019.