Lora Milić na državnoj smotri LiDraNo 2023.

Državna smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo za osnovne i srednje škole održana je u Vodicama od 24. do 28. travnja 2023. Okupila je 550 učenika i 250 mentora iz svih županija Republike Hrvatske.

Naša je škola na gradskoj razini konkurirala s 31 literarnim radom i 9 pojedinačnih scenskih nastupa.

Među pojedinačnim scenskim nastupima na županijskoj su se razini 1. ožujka istaknule Nina Ravnić, Dora Jardas i Lora Milić. Literarni rad „Da sam ja ravnateljica“ učenice Magdalene Jurešić predložen je za državnu razinu (mentorica Marica Jurić).

Učenica 5.b Lora Milić pozvana je na državnu smotru u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa. Izvela je monolog „Zgubjena pupica“ Dragice Stanić pod mentorstvom učiteljice Karmen Šimetić. Ispričavši legendu o kastavskoj Crekvini, Lora je svojim rasponom glasa privukla pozornost drugih učitelja i učenika. Posebno su je pohvalili članovi državnog povjerenstva istaknuvši ljepotu njezina glasa i autentičnost dijalekta.

Čestitke svim kreativnim i uspješnim učenicima, njihovim mentorima, a posebno Lori Milić koja je naš Kastav ponosno predstavljala i na državnoj razini!

Naši učenici na smotri LiDraNo 2023. >>

Lora s mentoricom Karmen Šimetić:

Literarni radovi:

2. razred:
Borna Jurčić, Magdalena Jurešić (mentorica Marica Jurić)

3. razred:
Dea Jušić (mentorica Iva Orlić)

4. razred:
Franko Travalja, Laura Prošlić, Mia Majstorović, Lucija Grčević, Iva Sušić, Erika Fućak, Tina Čohilj (mentorica Daliborka Rotar), Sofia Midžić (mentorica Sanja Kinkela)

5. razred:
Dora Jardas, Lora Milić, Sven Mikulić, Tonka Orlić, Dora Spinčić (mentorica Dubravka Uroda)

6. razred:
Marina Klarić (mentorica Magit Matković), Stella Grgurić, Greta Špalj, Klara Janković, Lea Grozdanoski (mentorica Karmen Šimetić)

7. razred:
Judita Marinac (mentorica Barbara Babić), Lana Majdenić, Irina Stanisavljević, Lucija Trbović, Marie Klasan, Marta Kajić (mentorica Dubravka Uroda)

8. razred:
Tessa Poljak (mentorica Magit Matković), Ivana Barišić (mentorica Karmen Šimetić)

Pojedinačni scenski nastupi:

2. razred:
Ana Čargonja, Magdalena Jurešić, Ema Kodrnja, Mateo Saršon (mentorica Marica Jurić)

3. razred:
Katarina Klarić (mentorica Iva Orlić)

5. razred:
Lora Milić, Dora Jardas (mentorica Karmen Šimetić)

7. razred:
Nina Ravnić (mentorica Barbara Babić)

8. razred:
Maša Eškinja, Mia Butorac (mentorica Barbara Babić)

Naši učenici na županijskoj spotri LiDraNo 2023.

Lora Milić na državnoj smotri LiDraNo 2023.

Lora s omiljenim književnikom Zlatkom Krilićem:

Priloženi dokumenti:
slika-1-530px.png (470.68 KB)
slika-1-1000px.png (659.55 KB)
slika-2-530px.png (342.50 KB)
slika-2-1000px.png (390.96 KB)
slika-3-530px.png (335.13 KB)
slika-3-1000px.png (1,021.46 KB)
slika-4-530px.png (595.52 KB)
slika-4-1000px.png (998.59 KB)
slika-5-530px.png (306.53 KB)
slika-5-1000px.png (521.41 KB)

objavio: Administrator   datum: 12. 5. 2023.