Večer matematike za učenike razredne nastave

Već tradicionalno, u našoj se školi održala Večer matematike za učenike mlađih razreda. Ove godine održala se 7. prosinca 2023. godine. To je projekt koji se provodi u školama koje se prijave, u suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom kao organizatorima projekta, i uz velik trud učitelja koji materijale pripremaju za rad. Cilj ovog projekta je popularizacija matematike i izgradnja pozitivnog stava učenika prema matematici. Ukupno je bilo 106 347 sudionika na razini Hrvatske.

U našoj školi sudjelovali su učenici od prvog do četvrtog razreda sa svojim razrednim učiteljicama. Radionice su se provele na redovnim satima matematike te na dodatnoj nastavi matematike.

Igrajući razne igre s brojevima i likovima, pojedinačno, u paru ili u manjim grupama, učenici su se zabavili, usput ponovili i utvrdili znanje te se družili u malo drugačijem i slobodnijem ozračju nego inače na nastavi. Pozitivan stav i zadovoljstvo sudionika na kraju radionica razlog su zašto provodimo takav projekt u našoj školi već niz godina.

Radujemo se sljedećoj Večeri matematike!

objavio: Daliborka Rotar   datum: 29. 12. 2023.