Advent u školskoj knjižnici

Advent ili došašće vrijeme je pripreme za sam Božić odnosno Isusov rođendan. Ove smo godine obilježili ovo vrijeme iščekivanja različitim prigodnim aktivnostima u našoj školskoj knjižnici.

Na samom početku adventa učenice polaznice izvannastavne skupine Knjižničari prigodno su uredile pano, a zatim svakog tjedna „upalile“ jednu adventsku svijeću.

Organizirali smo i Filmsko jutro 13. prosinca 2023. u suradnji sa s. Vesnom Lagetar. Učenici 7. b pogledali su film „Josip iz Nazareta“ u kojem je dolazak Isusa predstavljen iz Josipovog gledišta. Pritom smo se prisjetili važnih povijesnih činjenica iz toga doba, ali i istaknuli Josipovu pravednost kao osobinu koju nije uvijek lagano slijediti. Nakon toga učenici su rješavali nagradni kviz za NAJ-filmaša.

13. i 19. 12. 2023. u knjižnici i prizemlju Škole održan je Božićni sajam rukotvorina koje su pripremili svi učenici razredne nastave i produženog boravka sa svojim učiteljicama. Veselju i ponosu nije bilo kraja kada su djeca radosno pokazali posjetiteljima svoje kreativne i maštovite božićne ukrase, eko vrećice, čestitke, čizmice...

Mlade knjižničare dodatno je razveselio uzvratni posjet knjižničarima OŠ Srdoči 15.12.2023. Dočekali su nas uz zanimljivu prezentaciju i zabavnu igru pitanja na temu „Nordijski Božić“. Iznenadilo nas je koliko se folklorni običaji i narodna vjerovanja Danske, Švedske, Finske, Norveške i Islanda razlikuju od hrvatske tradicije. Uživali smo u mirisima i okusima njihovih recepata, naučili neke za nas neobične izraze njihova jezika, otkrivali maštovite likove vilenjaka i saznali da je na Islandu već desetljećima najbolji i najvažniji božićni dar – knjiga!

Advent u knjižnici zaključen je čitateljskim susretom učenika 1. a i učiteljice Daliborke Rotar. Uz topli čaj i keksiće knjižničarka je učenicima pročitala slikovnicu „Prutimir“ Julie Donaldson. Nakon toga uslijedio je razgovor o pročitanome i rješavanje nastavnog listića u jednoj opuštenoj predblagdanskoj atmosferi.

objavio: Administrator   datum: 21. 12. 2023.