Humanitarne aktivnosti

Humanitarne akcije Vijeća učenika

Učenici naše škole velikodušno su se odazvali dvjema humanitarnim akcijama u organizaciji Vijeća učenika. Na posljednjoj sjednici Vijeća učenika učenici su donijeli odluku o organiziranju humanitarne akcije za Društvo za zaštitu životinja Rijeka te humanitarnu akciju „Mladi protiv gladi“ (akcija Franjevačkog savjetodavnog reda). Dogovoreni su svi detalji provedbe humanitarne akcije te su određena dežurstva učenika.

12. prosinca 2023. prikupljala su se sredstva za Društvo za zaštitu životinja Rijeka. Naši su učenici pokazali svoje veliko srce i donijeli mnogo potrepština za napuštene životinje. Pripremljeni su paketi koji su sadržavali hranu (suhu hranu i hranu u limenkama), povodce, higijenske potrepštine, deke, ručnike, lijekove, igračke za pse i mnoge druge.

13. prosinca 2023. organizirana je humanitarna akcija „Mladi protiv gladi“ za korisnike Socijalne samoposluge „Kruh sv. Elizabete“. I u ovoj humanitarnoj akciji učenici su pokazali svoje suosjećanje, volju i želju za pomaganjem potrebitima. Učenici su vrijedno preuzimali potrepštine i sortirali ih. Prikupljala se hrana te higijenske potrepštine. Moramo se pohvaliti da je prikupljena velika količina hrane i higijenskih proizvoda koju nije bilo moguće transportirati odjednom već je bilo potrebno transportirati prikupljeno u više puta.

Ovim putem se zahvaljujemo vijeću učenika Osnovne škole „Milan Brozović“ Kastav, našim djelatnicima te svim našim učenicima i njihovim obiteljima na velikodušnoj pomoći i odazivu na humanitarne akcije!

objavio: Administrator   datum: 29. 12. 2023.