eTwinning projekti

eTwinning projekt "Uz čitanje riječi rastu 2" i "Lektira bez papira"

Učenici 2.c razreda su "spojili" dva projekta u kojima sudjeluju i u petak, 12.11.2021. započeli s obradom lektire "Pismo iz Zelengrada", Nevenke Videk.

Na prvom satu lektire zajednički su pročitali lektiru po principu "cliffhanger" na način da učiteljica staje sa čitanjem kad je najnapetije. Anaizira se pročitani sadržaj u predviđa se nastavak priče, a zatim nastavlja sa čitanjem. Na taj način raste interes i motivacija učenika za slušanjem djela.

Nakon čitanja slijedi rasprava o dojmovima i različitim doživljajima priče, no oko jednoga se svi slažu, da je eko-pouka priče jasna - "ČUVAJMO NAŠ PLANET"!

Učenici dobivaju lektire za ponovno čitanje kod kuće i zadatke za obradu lektirnog djela:

Nakon čitanja lektirnog djela u svojoj bilježnici za lektiru izradi tri džepića (izradi ih i ukrasi sam/sama ili za to iskoristi kuverte):

• jedan neka bude: DŽEP PUN RIMA, drugi DŽEP PUN LIKOVA, a treći DŽEP PUN OTPADA
  • u svaki od njih, u odnosu na naslov, nacrtaj ili napiši barem 5-6 rima (napiši), 5-6 likova (nacrtaj ili izreži iz časopisa) i 5-6 otpadnih predmeta (nacrtaj ili izreži iz časopisa) iz Zelengrada i njima napuni „džepove“
  • za sat obrade lektire (26.11.) pripremi tzv. „Lektiru iz vrećice“ – papirnatu vrećicu ukrasi crtežom i naslovom iz knjige i unutra sakrij 5 – 10 predmeta koji će ti pomoći da uz njih usmeno ispričaš priču koju si pročitao/pročitala

Na satu Likovne kulture učenici su slikali Zelengrad kakav žele i Zelengrad kakav ne žele, na način da je "željeni" Zelengrad naslikan kromatskim tonovima, a "neželjeni" akromatskim tonovima boja.

Veselimo se 26.11., danu koji ćemo provesti slušajući i gledajući jedni druge kako prepričavamo "Pismo iz Zelengrada".

Priloženi dokumenti:
Pismo_iz_Zelengrada_N._VIdek.docx (116.91 KB)
Pismo_iz_Zelengrada_LK.mp4 (11.65 MB)

objavio: Iva Orlić   datum: 14. 11. 2021.