eTwinning projekti

Videokonferencija eTwinning projekta Pusni običaji naših krajeva

eTwinning projekt PUSNI OBIČAJI NAŠIH KRAJEVA

Projekt Pusni običaji naših krajeva nastao je kao zajednička suradnja dviju susjednih škola OŠ "Sveti Matej" Viškovo i OŠ "Milan Brozović" Kastav.

Projekt je međunarodni te broji 28 učitelja iz Republike Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Rumunjske i Turske.

Učenici 2.a razreda sudjelovali su na videokonferenciji eTwinning projekta Pusni običaji naših krajeva s učenicima iz OŠ "San Niccolo" Rijeka, OŠ "Sveti Matej" Viškovo, OŠ "Hinka Juhna" Podgorač, OŠ "Okruk" Okrug Gornji te s OŠ "Čazma" Čazma.

Uživo su razmijenili svoja zapažanja o maskama koje nose te predstavili svoje pusne običaje u kraju. Svaka škola je predstavila svoje pusne običaje, a tako i običaje u mjestu u kojem žive.

Nakon predstavljanja škola i običaja, učenici su prezentirali svoje zvončarske maske s područja Brguda i Halubja.

Sve škole su zajedno odigrale on line Kahoot kviz s pitanjima o pustu, karnevalu, pokladama i maskama.

Zajedno su za kraj otplesali ples pod maskama i srdačno se pozdravili do idućeg susreta.

Daliborka Rotar, dipl.učiteljica RN

objavio: Daliborka Rotar   datum: 16. 3. 2021.