eTwinning projekti

eTwinning projekt "Kroz vrijeme zajedno" u šk. 2021./2022. god.

Pregled aktivnosti koje je 2.c razred proveo tijekom šk. 2021./2022. god. u sklopu projekta "Kroz vrijeme zajedno".

• Učenici su kroz nastavne aktivnosti proveli mnogo aktivnosti vezanih uz projekt "Kroz vrijeme zajedno", ali istaknut ćemo samo 6 najzanimljivijih i najupečatljivijih.

1. aktivnost: Dječje igre naših starih (28.9.)

U suradnji s Gradom Kastvom obilježili smo sportski dan škole na malo drugčiji način i prisjetili se i naučili dječje igre iz prošlih vremena.

Učenici su na 5 punktova imali prilike upoznati sljedeće igre:

- CRVENA KRALJICA

- ŠKOLICE

- PIKULE

- TAPKANJE

- HULA HOP i LASTIK

Zadovoljstvo igrama i projektnim danom najlakše je bilo procijeniti ponašanjem učenika u danima nakon jer su učenici još dugo sve prilike za igru koristili baš za igranje navedenih igara.

2. aktivnost: Bela nedeja - tradicionalna zanimanja Kastavštine - KOŠARI

Učenici su se upoznali sa starim zanimanjem KOŠAR po kojem je područje Kastvaštine bilo vrlo poznato. Izrađivli su se KOŠIĆI i KOŠARE za razne svrhe i svaka je košara imala svoj naziv.

Kroz projektnu aktivnost učenici su:

- čitali slikovnicu Košići

- proučavali košiće koje je učiteljica donijela na uvid

- tušem i perom crtali košić za trešnje

- listove vinove loze otiskivali su na nacrtane košiće nakon što su se osušili

- na Beloj nedeji imali su zadatak pronaći što više proizvoda koje su KOŠARI proizveli

3. aktivnost: Ura - izrada vlastite ure za učenje očitanja vremena

Učenici su izradili svoje ure i kroz period učenja o satima u danu i očitanju vremena s ure na kazaljke, cijelo je vrijeme koristili za aktivnosti u razredu. Igrifikacija nam je služila za uvježbavanje sadržaja pa smo izradili "kockice" sa znamenkama koje bismo zavrtili i brojke koje bjismo dobili - to bismo vrijeme na urama i prikazali.

4. aktivnost: Pjevanje pjesama, čitnje priča i gledanje animiranih filmova s temom ure i vremena

Pjesme koje smo pjevali:

- Ura ide tika taka

- Hickory dickory dock

- O mišu i satovima (Balthazar - slikovnica i animirani film)

5. aktivnost: Izrada digitalnog kalendara za 2022. godinu

Učenici su sudjelovali u natječaju JAT-a u kojemu je zadatak bio napisati hajgu na temu "gradovi". Mi smo se orijentirali na naš grad - Kastav. Učenici su smislili HAIKU i ilustrirali ga - i tako je nastala HAJGA. Najuspješnije hajge poslali smo na spomenuti natječaj dok smo te, ali i sve ostale hajge iskoristili za izradu digitalnog kalendara za 2022. god.

6. aktivnost: Polaganje vremenske kapsule

Učenici su popunili listić s aktualnim interesima i izgledom, napisali pismo sebi u 8. r., a i njihovi su roditelji napisali pismo budućim njima kao "osmašima".

Učiteljica im je također napisala pismo. Korona i druga bolovanja malo su nam poremetila planove pa vremenska kapsula još nije svečano položena u tajništvo škole, ali do kraja svibnja to će biti provedeno.

Plan je da učenici 8.c razreda u šk. god. 2027./2028. na kraju školske godine otvore vremensku kapsulu i pročitaju pismo roditlelja i učiteljice te vide svoje radove.

objavio: Iva Orlić   datum: 26. 4. 2022.