eTwinning projekti

eTwinning projekt: "Uz čitanje riječi rastu 2" - integrirani nastavni dan

Učenici 2.c razreda sa svojom su učiteljicom Ivom Orlić u sklopu eTwinning projekta "Uz čitanje riječi rastu 2" proveli integrirani nastavni dan na temu "Zanimanja".

Povezali su i ostvarili ishode iz predmeta Hrvatski jezik, Priroda i društvo i Sat razrednika.

Započeli su tako što im je učenica Katarina pročitala pjesmu "Dijete", Zvonimira Baloga. U pjesma govori o tome kako je najljepše zanimanje na svijetu - biti dijete! Uočili su da svi odrasli ljudi imaju zanimanja i upoznali mnoga od njih. U razgovoru o tome koje je zanimanje najteže, bilo je mnogo različitih odgovora, a svi su argumenti bili točni! Zaključili su da su sva zanimanja teška na svoj način i zato je važno raditi posao koji voliš.

Bili su spremni upoznati jednu od kulturnih ustanova u našem gradu - Knjižnicu Kastav i zanimanje "knjižničar". Poseban doživljaj bio je grupni rad u skrovitim prostorima između polica za knjige.

Za zahvalu knjižničarki što ih je primila, poklonili su joj sliku nastalu u našem razredu, za čiji su rad pjesme Zvonimira Baloga "Krk" i "Cres" poslužile kao motivacija. Pred sam odlazak, učenici su zborno izrecitirali pjesmu "Na kraju zime", Mladena Kušeca.

Učenici su se tijekom boravka u Knjižnici Kastav ponašali uzorno i u skladu s pravilima ponašanja u kulturnim ustanovama, a većina je izrazila želju vratiti se.

objavio: Iva Orlić   datum: 5. 4. 2022.