eTwinning projekti

eTwinning projekt Čarobne slikovnice godišnjih doba

U sklopu eTwinning projekata učenici 2.a razreda sa svojom razrednom učiteljicom sudjelovali su u raznim projektnim aktivnostima. Posebno se ističu Dan jabuka, Dani kruha, Dan sigurnijeg interneta, Moje stablo kroz godišnja doba, Dan voda i mnogi drugi.

U sklopu eTwinning projekta „Čarobne slikovnice godišnjih doba“ učenici 2.a razreda obilježili su Global School Play Day odnosno Globalni dan školskih igara kao jednu od suradničkih aktivnosti projektnih partnera.

Na taj dan diljem svijeta u školama  ističe se svijest o potrebi nestrukturiranog  vremena igre za zdrav razvoj djece.

Učenici 2.a  razreda, u sklopu rada na eTwinning projektima,  obilježili su Dan sigurnijeg interneta čija je tema ove godine „Zajedno za bolji Internet.“

Učenici 2.a razreda sudjelovali su u eTwinning projektu Dan jabuka koji se obilježava 20. listopada. Uspješno smo povezali projekte Čarobne slikovnice godišnjih doba i Dan jabuka tako da smo istaknuli važnost i upoznali se sa svim blagodatima ove kraljice voća.

Projekt je nastao s ciljem proširivanja znanja učenika o važnosti promjena koje se događaju u prirodi s biljkama, životinjama i ljudima tijekom izmjene četiri godišnja doba te sa željom veće primjene korištenja IKT-a u nastavi.

Učenici će istraživanjem, proučavanjem i uočavanjem promjena koje se događaju s biljkama, ljudima i životinjama u pojedina godišnja doba osmisliti svoje vlastite slikovnice koje će međusobno prezentirati svojim projektnim partnerima. Svrha projekta je poticati kod učenika interes za prirodu i njene ljepote.

Priloženi dokumenti:
collageptice.jpg (2.09 MB)
1591724130067.jpg (874.57 KB)
1602952383834.jpg (891.10 KB)

objavio: Daliborka Rotar   datum: 5. 7. 2021.