eTwinning projekti

eTwinning projekt: ČUDESNA TEKUĆINA VODA

Projekt Čudesna tekućina voda nastao je kao zajednička suradnja dviju susjednih škola OŠ "Sveti Matej" Viškovo i OŠ "Milan Brozović" Kastav i zajedničkog rada učiteljica Marice Jurić i Ivane Žagar.

Projekt je realiziran s drugim partnerskim školama iz Republike Hrvatske i drugih zemalja.

1. Rad na projektu u 4.a razredu započeli smo problemskim zadatkom kroz kratak video uradak o putovanju male kapljice i rješavanjem problema na koji je naišla mala kapljica na svome putovanju. Kroz zadatak učenici su ponovili Kruženje vode u prirodi:

2. projektni zadatak bio je upoznati Čudesni svijet tekućine kroz pokuse.

Izvodeći praktične radove učenici su usvajali jednostavna i složena znanja na njima zanimljiv način. U ovom su nam se zadatku priključili i projektni partneri iz drugih škola RH sa svojim zadacima. Svoja zapažanja i zaključke učenici su unijeli i u google docs obrazac.

3. Proveli smo zadatak pod nazivom  Vodeni i ekološki detektiv - istraživački kutić sa ciljem kako bismo istražili dnevnu potrošnju pitke vode u svome kućanstvu, usporedili sa prošlogodišnjim rezultatima i došli do zaključka kako svaki član naše obitelji dnevno troši više od 120 litara vode dnevno. Ovo su pokazatelji o velikoj potrošnji vode u našim kućanstvima te smo zaključili da moramo smanjiti potrošnju vode u kućanstvu.

4. Kroz timski rad i projektne zadatke utvrdili smo značaj i ulogu vode u životu svakog čovjeka.

Učiteljica Daliborka Rotar i učenici 2.a razreda prigodnim su zadacima obilježili i Dan dupina 14.4.

I na kraju kroz ovaj su projekt, učenici naučili razlikovati svojstva tvari koja istražuju svojim osjetilima i uočili su promjene u prirodi te opisivali važnost brige za prirodu i osobno zdravlje. Svoje zadovoljstvo projektnim zadacima iskazali su ispunjavanjem evaluacijskog upitnika o zadovoljstvu s projektom Čudesna tekućina voda putem forms obrasca.

Marica Jurić, mag.prim.educ.

Priloženi dokumenti:
Marica_1.jpg (30.37 KB)
Marica.png (3.45 MB)
Marica_4.jpg (59.01 KB)

objavio: Daliborka Rotar   datum: 14. 6. 2021.