eTwinning projekti

Festival znanosti i eTwinning projekt Pokusi su nova fora

eTwinning projekt Pokusi su nova fora

Festival znanosti

Radionice se izvode u sklopu:

• 26. Edukativne muzejske akcije "Iz/Van/Red/No!" koja se provodi u suorganizaciji sa Sekcijom za muzejsku pedagogiju i kulturnu akciju Hrvatskog muzejskog društva, ali i;
  • Festivala znanosti koji se provodi u suorganizaciji Sveučilišta u Splitu, Zagrebu, Rijeci, Zadru i Osijeku u suradnji s Tehničkim muzejom Nikola Tesla i British Councilom, a pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja;
  • Tjedna botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki, u suorganizaciji sa Sekcijom botaničkih i školskih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki Hrvatskog botaničkog društva.

U 2.a razredu  14.svibnja 2021. provedena je radionica Biljke superjunakinje u suradnji s Prirodoslovnim muzejom Rijeka.

Radionicu je vodila online muzejska pedagoginja Anita Hodak.

Radionica: Biljka superjunakinja
Opis: Dobrodošli u biljni svijet! Biljke pripadaju u veliku skupinu živih bića koju nazivamo carstvo biljaka. Sigurno se pitate kako to biljka može biti superjunakinja?! Zvuči nevjerojatno, ali vjerujte da je istinito. Učenici će kao pravi mali botaničari istražiti biljke, razgibati tijelo i um kroz igre i zagonetke, napraviti zanimljiv pokus u razrednom laboratoriju te virtualno prošetati Primorskim botaničkim vrtom Muzeja i na kraju otkriti zašto su biljke superjunakinje.

Na online druženju učenici su imali priliku  upoznati kretanje, prehranu i razmnožavanje biljke. Naučili su zašto su biljke čovjeku i životinjama bitne. Shvatili su međusobnu povezanost živih bića.

Pogledali su video s uputama o izvođenju pokusa. U grupama su prema zadanim uputama izveli pokus. Učenici i dalje imaju zadatak pratiti promjene i bilježiti svoja opažanja na istraživačkom listiću.

Veselimo se novim suradnjama!

Daliborka Rotar, dipl.učiteljica RN

Priloženi dokumenti:
1621008365811[1].jpg (457.47 KB)

objavio: Daliborka Rotar   datum: 14. 5. 2021.