Susret sa književnicom Sanjom Pilić

U Mjesecu hrvatske knjige, 27.10.2017.  u 13,30 sati školska knjižničarka  Ines Mladenić Grubešić, organizirala je susret učenika trećih razreda s književnicom Sanjom Pilić, autoricom romana za djecu za koje je dobila mnogobrojne nagrade.

Susret je upriličen u školskoj knjižnici, a privukao je velik broj djece koja su s nestrpljenjem dočekala dragu gošću.

Sa članovima novinarske grupe, čiji sam i ja član, održala je intervju iz kojeg smo saznali mnogo zanimljivih podataka(kako ima 63 godine, da joj treba dva do tri mjeseca da napiše knjigu, kako uglavnom piše u dnevnom boravku, a prije je pisala u šarenoj sobi u Zagrebu, te da joj je najdraža spisateljica njena mama Sunčana Škrinjarić).

Okupljenim učenicima trećih razreda naše škole autorica je na prijateljski i veseo način govorila je o svom životu i stvaralaštvu, načinu na koji su nastale njene knjige te redom predstavila svoja književna djela koja su osvojila brojne nagrade. Učenici su s velikim zanimanjem pratili izlaganje, a nakon susreta podijeljeni su autogrami. Po njihovim razdraganim izrazima lica dalo se zaključiti da će im ovaj susret ostati dugo u sjećanju.

Siara Neiziri, učenica novinarsko-literarne grupe

Susret sa književnicom Sanjom Pilić

U petak, 27.listopada 2017. u našoj školi  gostovala je književnica Sanja Pilić. Na književnom susretu s našim učenicima trećih razreda govorila je o svom spisateljskom radu, a kasnije je odgovarala na upite učenika predstavnika novinarske grupe čiji sam i ja član. Dosad je napisala 23 knjige (za djecu i odrasle), voli pisati o pubertetu, ljubavi i dječjim problemima. Pisanje joj je dalo puno lijepih trenutaka. Poticaj joj je bila njena majka, također književnica Sunčana Škrinjarić. U njezinoj obitelji svi su umjetnici.

Prvom knjigom  O mama sve najbolje, osvojila je nagradu Grigor Vitez. Nakon te prve knjige nastavila se baviti pisanjem.

Književnica je na zanimljiv način predstavila svoja djela za djecu, a učenici su iskoristili priliku i postavljali pitanja o njezinome radu i životu. Sanja  Pilić je autorica mnogobrojnih djela za djecu i mlade: romana, slikovnica, pjesama i priča, a za svoj je rad dobila brojne nagrade i priznanja. Neka njezina djela zastupljena su u školskoj lektiri i čitankama pa su učenici imali priliku osobno upoznati književnicu s čijim se tekstovima susreću u nastavi.

Nasmijala nas je i zabavila i veselimo se njezinom novom romanu i nekom sljedećem susretu.

Mauro Osojnak, učenik novinarsko-literarne grupe

objavio: Dolores Saršon   datum: 29. 11. 2017.

« Prosinac 2018 »