Proslavili smo Dan škole!

Sajam projekata

Obilježavanje Dana škole proteklo je vrlo dinamično i zanimljivo, uz mnoštvo raznolikih aktivnosti, koje čak niti vremenske neprilike nisu uspjele poremetiti. U jutarnjim satima učenici razredne nastave obišli su Sajam projekata i odigrali igre u učionicama s obzirom da igre na otvorenom nije bilo moguće provesti zbog kiše. Na Sajmu projekata razgledali su neke od projekata koji su se u ovoj nastavnoj godini odvijali u školi. Sajam je bio organiziran u učionicama u prizemlju škole te u novouređenom Eko-kutiću. Projekti su bili grupirani u dvije teme: Volimo čitati (učionice 1 i 2) te Istražujemo svijet (učionice 3 i 4), a predstavljeni projekti su:

1. Osmaši filmaši
  2. Čitanjem do zvijezda
  3. Lektira kao igra
  4. Ki je taj?
  5. Miševi i mačke naglavačke
  6. Dragi dnevniče
  7. ČA-čitalnica
  8. Pepeljuga ide na bal
  9. Čitamo li pažljivo i cijene?
  10. Pozdrav kuni
  11. Poznate ličnosti Hrvatske
  12. Ujedinjeni u različitosti
  13. Velikani hrvatske povijesti
  14. Potjera
  15. Zdrava energija
  16. Kastav u malome
  17. Cvjetnjak dobrih želja i djela
  18. Iz noninog ormara
  19. Igraj se i uči s 4. d
  20. Školski znanstvenik
  21. Eko-kutić – djeluj lokalno!

Sportske igre u dvorani

U sklopu obilježavanja Dana škole, nismo mogli izostaviti ni sportske aktivnosti pa su se tako učenici od petog do osmog razreda međusobno natjecali u nogometu i odbojci. Imali su veliku podršku sa tribina od svojih učitelja i oko 400 učenika. Pobjedu su uzeli učenici šestog i osmog razreda u nogometu te učenice osmog i šestog razreda u odbojci.

Proglašenje najuspješnijih učenika i mentora

Osim Sajma projekata i sportskih igara u dvorani, Dan škole obilježen je i svečanim proglašenjem najuspješnijih učenika u znanju, sportu i glazbi. Ponosni smo što se velik broj naših učenika prijavio na brojna natjecanja i smotre. Rezultati su više nego izvrsni. Tako imamo prvake države u plivanju i košarci kao i zavidan rezultat na županijskoj razini u atletici, krosu, odbojci i gimnastici.

Naši učenici sudjelovali su na brojnim natjecanjima u znanju te ostvarili pohvalne rezultate na županijskoj i državnoj razini iz kemije, biologije, geografije, natjecanja iz matematike (Klokan bez granica, Festival matematike, Sudoku), informatike, Lidrana 2023. i brojnih drugih. Obzirom da njegujemo i čakavštinu i u ovom području ostvarili smo pohvalne rezultate na natjecanjima kao što su Čakavčići pul Ronjgi i Čaraoke. Osim čakavštine njegujemo kreativnost u pisanju i vještinu govorenja pa su tako naši učenici sudjelovali na natječajima kao što su: „I ti možeš biti barba/teta pričalica“ (Portić - natjecanje u izražajnom čitanju), 17. međunarodni haiku natječaj, Čitanjem do zvijezda itd. Također, brojimo uspjehe i na području likovnih umjetnosti te su naši učenici ostvarili pohvalni rezultat na Melitinom proljeću, međunarodnom natječaju „Drvo, mudrost, znanje“, Balogijadi, Lums 2022 i brojnim drugim likovnim smotrama i natječajima. Zahvaljujemo našim učenicima i njihovim mentorima na trudu i ovim putem čestitamo na svim uspjesima u školskoj 2022./2023. godini.

Svečana školska priredba

Dan škole prepun brojnim aktivnostima, zaokružili smo svečanom školskom priredbom koja se održala 5. lipnja 2023. u 18:00 h. Tema priredbe bila je „Moj dom“, a program je vodio naš „jež“ Gabrijel Milovanović te voditeljice Dora Jardas i Lora Milić.

Tijekom cijele priredbe protezala se tema „Moj dom“ pa su tako učenici produženog boravka trećeg razreda nastupali sa svojom točkom „Ježeva kućica“, a nakon njih su učenice petog razreda na njemačkom jeziku otpjevale pjesmu „Mein haus“. Učenice četvrtog razreda na talijanskom jeziku izvele su pjesmu „Mia casa, mia scuola“. Učenica Ana Čargonja i učenice 2. A razreda izvele su pjesmu „Sunce, oblak, vjetar“.

I na priredbi smo pokazali kako njegujemo čakavštinu pa su naše učenice Dora Jardas i Lora Milić izvele monologe „Klepetajnica“ i „Zgubjena pupica“ dok je Nina Ravnić iz 7.D ispričala priču o autobusu pod nazivom „Formula“. Na čakavskom je izvedena i dramska igra „Kapitan“ učenika 4. b.

Učenici produženog boravka prvog i drugog razreda otpjevali su pjesmu „Domovina sa mnom raste“. Učenici 3. D razreda nastupili su točkom „Boje“ kojom su prenijeli snažnu poruku publici o važnosti prijateljstva i međusobnog prihvaćanja različitosti.

Naša Isabela Lučić, učenica 7.e razreda, otpjevala je pjesmu „A thousand years“, a nakon nje nastavili smo program pjesmama „Rijeka snova“ i „Naranča“ u izvedbi Zbora Osnovne škole „Milan Brozović“ Kastav. Također naš program uveselio je i Frano Lučić na harmonici koji je izveo skladbu „Na Golici“ dok je zbor Glazbenog odjela pri Osnovnoj školi „Milan Brozović“ zaključio priredbu izvrsnom izvedbom iz bogatog repertoara poznate pop grupe „Abba“.

Zahvaljujemo se našim vrijednim učenicima i njihovim mentorima te svima koji su pomogli da se naš Dan škole ostvari na najbolji mogući način.

objavio: Administrator   datum: 17. 6. 2023.