U našoj se školi u proteklome tjednu održao drugi po redu Sajam projekata. Na njemu se predstavljaju projekti koje su učenici tijekom godine provodili sa svojim učiteljima. Sajam je bio organiziran u dva dijela: izložbeni i prezentacijski (radionički).

Tijekom cijeloga tjedna od 10. do 14. lipnja 2024. svi učenici Škole mogli su razgledati projekte izložene u prizemlju škole te u školskoj knjižnici. U izložbenom dijelu sudjelovalo je čak 14 projekata:

1. Kockavica (izložba eko plakata) – učenici 1.e (mentorica: Marta Kolombo Mičetić)
  2. Mislimo EKO – živimo EKO – štedimo energiju (izložba eko plakata) – učenici 2.b i 2.d (mentorice: Đurđica Pilepić i Ana Fumić Kripl)
  3. Priča o glagoljici (izložba razglednica s motivima Kastva i natpisom na glagoljici) – učenici 6.b (suradnja Željke Čačić i Karmen Šimetić s gostom predavačem Brankom Kukurinom)
  4. ČA-beceda (izložba čakavske abecede) – učenici 2.e (mentorica: Lilijana Vosilla)
  5. 1.d u prometu (izložba maketa prometnica) – učenici 1.d (mentorica: Alison Ružić)
  6. Proljetna slikovnica (izložba slikovnica) – učenici 1.c razreda (mentorica: Nina Bjelić)
  7. Slikovnice o proljeću/slikovnice o obitelji (izložba slikovnica) – učenici 1.a i 1.b (mentorice Daliborka Rotar i Sanja Kinkela)
  8. Istraživačke slikovnice (izložba slikovnica) – učenici 1.d (mentorica: Alison Ružić)
  9. Herbarij (izložba herbarija) – učenici 4.c (mentorica: Iva Orlić)
  10. Sigurno sa Zebrom (izložba maketa prometnica) – učenici 1.a (mentorica: Daliborka Rotar)
  11. Moja ulica (izložba likovnih radova) – učenici 1.e (mentorica: Marta Kolombo Mičetić)
  12. Pčelice iz 1.c (video animacija likovnih radova) – učenici 1.c (mentorica: Nina Bjelić)
  13. Povedalnica: Puna vreća jabuk (izložba razrednih slikovnica) – učenici 2. r. (mentorica: Karmen Šimetić)
  14. Pčele (izložba likovnih radova) – učenici 4.c (mentorica: Iva Orlić)
  15. Darovitost na brege (prezentacija projekta: radionice u suradnji sa školskim timom za darovitost i vanjskih suradnika)

Prezentacijsko-radionički dio programa održao se u školskoj knjižnici u utorak, 11. lipnja pod budnim okom naše knjižničarke Karmen Šimetić. Od ranoga jutra pa sve do završetka zadnje prezentacije oko 17:00 sati školskom je knjižnicom prošlo tristotinjak učenika, što u ulozi predavača, što u ulozi gledatelja. Teme koje su se predstavljale pokrile su mnoga znanstvena i umjetnička područja, od geografije i matematike do likovne i filmske umjetnosti, a bilo je tu i gastronomije.

Predavanja i radionice pripremili su učenici sa svojim mentorima kako navodimo u nastavku:

1. Reklama za Ezopovu basnu – učenici 3.a (mentorica: Marica Jurić)
  2. U svijetu likovnih umjetnika – učenici 3.e (mentorica: Melita Latović)
  3. Matematički BINGO – učenici dodatne nastave Matematike (mentorica: Ljiljana Prpić)
  4. Putujemo jugoistočnom Europom – učenici dodatne nastave Geografije (mentorica: Aleksandra Vukelić)
  5. AI – umjesto nas ili za nas? – učenici od 5. do 8. razreda (mentorice: Vesna Rubeša, Karmen Šimetić, Željka Čačić, Maja Bačić Ostović, Aleksandra Vukelić, Maja Šikić, Irena Šimac)
  6. Snimamo i uživamo – učenici Filmske skupine „KA-DAR“ (mentorica: Iva Orlić)
  7. Slatke tajne malih majstora kuhinje – učenici izvannastavne aktivnosti Domaćinstvo (mentorica: Gordana Gajski)
  8. Uz čitanje riječi rastu – učenici 4.c (mentorica: Iva Orlić)

Svi su učenici izlagači bili izvrsno pripremljeni, a publika je uživala u razgledavanju izložbe i sudjelovanju na predavanjima. Bio je pravi užitak svjedočiti tek djeliću onoga što se tijekom godine stvaralo iza zatvorenih vrata naših učionica. Sigurni smo da su se i u publici rodile neke nove ideje za buduće projekte i aktivnosti. Dio ugođaja sa Sajma pogledajte u dokumentima ovoga članka i bogatoj fotogaleriji.

Uz čitanje riječi rastu:

Snimamo i uživamo: