Obilježili smo

Drugaši obilježili Dan zaboravljenih igara

Osim sunčevih zraka, 13. rujna 2023. godine, okolicu naše škole i grada Kastva osvijetlili su osmijesi učenika drugih razreda.

Veseli usklici, navijanje i smijeh čuli su se odasvud. Vrijedni sportski djelatnici Grada Kastva učinili su da zaboravljene igre, poput cip-copa, Crvene kraljice, hulahopa, laštika, špigula i štafetnih igara, ne ostanu zaboravljene. Đaci su pozorno slušali upute i srčano odigrali sve igre. Njihova umrljana lica, prašnjave hlačice i majice prepune otisaka prljavih ručica podsjetili su sugrađane, koji su ih sa zanimanjem pratili, na njihova sretna djetinjstva. Obećanje da će se nastaviti igrati s ponosom su dali gradonačelniku Mateju Mostarcu koji ih je došao podržati i poigrao se s njima.

O Danu zaboravljenih igara još dugo će se pričati među učenicima drugih razreda naše škole.

Kuda plovi ovaj brod

4.c se u ožujku 2022. uživio u ulogu aktivista za zeleniji planet.

Povodom predstojećeg “Dana voda” učenici su se bavili temom
“Kuda plovi ovaj brod”
te pisali poruke čovječanstvu kako da očuvaju vode.

4c-Kud-plovi-ovaj-brod-1000px