Likovni radovi

Kalendar 2.c razreda za 2024. g.

Učenici 2. C razreda su povezali sadržaje Prirode i društva s Likovnom kulturom te su osmislili i izradili vlastiti kalendar za 2024. godinu.

Likovno-literarni natječaj “Melitino proljeće”

Izabrani su najbolji učenički radovi na 3. likovno-literarnom natječaju “Melitino proljeće” koje organizira Osnovna škola Oroslavje uz pokroviteljstvo Ministarstva znanosti i obrazovanja, Krapinsko-zagorske županije i grada Oroslavja.

Natječaj je trajao od 21.3. 2023.do 5.5.2023.

U kategoriji likovni natječaj “Proljetna basna” za 3. i 4. razrede, učenica 4.a razreda Mia Marčić osvojila je 3. nagradu uz mentorstvo učiteljice Daliborke Rotar. Zadatak je bio prikazati mimikriju u proljeće.

Nagrađeni likovni rad u prilogu.

Čestitamo učenici Mii Marčić i njezinoj učiteljici mentorici Daliborki Rotar.

Nagradjeni_rad_2023_530px

Za Majčin dan

Radovi učenika 4.d razreda nastali su prema uzoru na riječku akademsku slikaricu Mirnu Sišul povodom Majčinog dana.

Mentorica: Alison Ružić Perinić, mag. prim. educ.

Likovno izražavanje u 4.c

Povezali smo znanje iz prirode i društva s likovnom kulturom i dobili ove divne, neobične suncokrete.

Učenici 4.c razreda s učiteljicom Gordanom Gajski.

Likovno izražavanje u 4.c

Domaćinstvo u 4.c

Vješte ručice
Erike B., Sare B., Vannesse F., Lorene Č., Lucije M. i Sare K.
(4.c)
na Domaćinstvu su osmislile i sašile
ukrasne, mirisne jastučiće.

Domacinstvo_4c_2022

Frlanski zvončar

Zvončar na svojoj glavi nosi baretu punu rožica, krabujosnicu, crveni facol oko vrata i kariranu košulju. Va ruke drži baltu. Ima vunu po sebe da ga grije. Oko pasa su mu zavezana tri zvonca i zdola tega nosi bele brageše. Na nogami nosi črni postoli, a zdola njih nosi vunene kalcete.

Ja jako volim zvončare aš tiraju zimu i sve loše va pasanen letu.

Mia Majstorović, 3.a razred

Učenici Osnovne škole “Milan Brozović” Kastav sudjelovali su na školskoj razini Natjecanja/izložbe učenika osnovnih i srednjih škola u području vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2022.

Cilj natjecanja je promicanje vizualnih umjetnosti, dizajna, inovativnih i umjetničkih i odgojnih praksi. Na natjecanju su sudjelovali učenici od 5.-8. razreda.

Zadatak je bio rekomponirati CB fotografiju (fotokopiju) renomiranog umjetničkog djela s temom ljudskog tijela uz promjenu ritma ploha u odabranom komplementarnom kontrastu u likovnoj tehnici kolaža.

Naši učenici bili su uspješni u izvršavanju zadanoga. U kategoriju najuspješnijih radova na školskoj razini natjecanja ulaze:

1. mjesto Paula Nižić 6B
  2. mjesto Maša Eškinja 7C
  3. mjesto Katarina Lopandić 7C.

U natjecanju su sudjelovale i Anastazija Dujlović 5B., Franka Brzica 5D i Marta Maglica 7D.

Ovom prilikom čestitamo našim učenicama na njihovim izvrsnim likovnim uradcima.

Maska po uzoru na Pabla Picassa

Likovni radovi na temu “Maska” po uzoru na Pabla Picassa.

Likovna tehnika: pastela.

3.b razred sa učiteljicom Sanjom Kinkela