SIGURNIM KORAKOM U 1.

1.a razred sa svojom razrednom učiteljicom uključio se u projekt

Sigurnim korakom u 1.

Ovim projektom želimo razviti suradnju učitelja i učenika prvih razreda osnovne škole koji u novoj školskoj godini započinju rad po novim predmetnim kurikulumima. Polazište u planiranju aktivnosti su ishodi učenja koje želimo ostvariti kroz sve nastavne predmete i sve međupredmetne teme.
Naglasak je na suvremenim metodama poučavanja, aktivnom učenju, radionicama, učenju istraživanjem i rješavanjem problema te primjeni različitih vrsta igara u nastavnim / projektnim aktivnostima.

Projekt se nalazi i na platformi eTwinning, tako da se naš razred i škola prirdružila velikoj zajednici škola europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te tako postati dijelom obrazovne zajednice u Europi.

Maleni Kastavci 1.a razreda obilježili su Dan kruha- dan zahvalnosti za plodove zemlje

11.10.2019. učenici 1.a razreda obilježili su Dan kruha. Posjetili smo obližnju pekaru "Belići" gdje su učenici upoznali pekara, vidjeli kako se kruh mijesi, peče i stavlja na police. Pekar im je ispričao kako nastaju pekarski proizvodi. Na satu Hrvatskog jezika čitali smo slikovnicu J.Cetine "Peknjica" te interpretirali pjesmu M.Radića"Kruh". Na satu Glazbene kulture pjevali smo pjesmu "Mlin" i brojalicu "Pekarčić". Na satu Likovne kulture crtali smo kruh, pekarske proizvode i košiće. Radili smo na Noninom rječniku (čakavske riječi).

Maleni Kastavci 1.a razreda obilježili su Dan jabuka.

Na satu Matematike učili smo skupove, više, manje, jednako uz jabuke. Na satu Prirode i društva istražili smo jabuku, njezina svojstva, ljekovitost te proizvode od jabuka i  izvodili pokuse s jabukama.

1. pokus: Koja  od ponuđenih  voćaka ima više vode? Na papir smo otisnuli prerezanu jabuku, mandarinu i bananu. Pobjednik je jabuka.

2. pokus: Pliva ili tone? Zdjelu smo napunili vodom, stavili jabuke. Promatrali smo neko vrijeme jabuke. Zaključak: mlade, svježe jabuke plivaju, stare jabuke tonu.

U bilježnici iz Prirode i društva učenici su nacrtali razne sorte jabuka te zabilježili najpoznatiju narodnu poslovicu.  Učenici su mirisali jabuke te na kraju kušali jabuke. Osim jabuka kušali su štrudlu od jabuka te prirodan sok od jabuka.

Na satu Hrvatskog jezika interpretirali smo igrokaz J.Balaško "Kruška i jabuka", pjevali pjesmu "Kruška, jabuka, šljiva".

Na satu TZK igrali smo stare dječje igre (Care, care gospodare, koliko je sati?, Okoš-bokoš, Naokolo salata,...), bacali i kotrljali loptice.

Maleni Kastavci 1.a razreda obilježili su prvi dan jeseni

Učenici 1.a razreda iz Kastva pozdravili su ljeto i dočekali jesen u obližnjoj šumi Loza.

Prošetali su šumom, uočavali promjene; boja lišća, glasanje ptica, rosa u travi i granama. Naučili na primjeru što je rosa, zašto i kada se javlja.

Putem su čuli legendu o kulturnom spomeniku Crekvini i kuli Žudiki. U šumi su vidjeli dolčiće i prezide koji su karakteristični za primorski kraj.

U razredu smo čitali pjesmu o jeseni, pjevali pjesmu "Jesen" te oblikovali ježiće od kolaž papira.

Maleni Kastavci 1.a razreda obilježili su akciju „Posadi drvo, ne budi panj“

Učenici 1.a razreda sudjelovali su u akciji „Posadi drvo, ne budi panj“. U blizini škole kraj dječjeg igrališta posadili smo ružmarin, simbol ljubavi i mudrosti. Prije same sadnje uslijedio je razgovor o šumama, biljkama te koliko su važni za čovjeka i prirodu.

Daliborka Rotar, učiteljica 1.a razreda

objavio: Administrator   datum: 5. 11. 2019.