Natjecanja u znanju

Naše učenice prve na gradskoj razini natjecanja Crvenog križa

Učenice Osnovne škole „Milan Brozović“ osvojile su prvo mjesto na gradskoj razini 25. natjecanja mladih Hrvatskog Crvenog križa. Natjecanje se održalo u Osnovnoj školi Pećine u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Rijeka 9. ožujka 2024.

Provjeravalo se teorijsko znanje o pokretu i povijesti Crvenog križa, ljudskim pravima i pravima djeteta te znanje iz pružanja prve pomoći. Uz teorijski dio učenici su pokazali svoje vještine pružanja prve pomoći kroz praktična radilišta s realistično prikazanim situacijama i ozljedama.

Sudionice natjecanja bile su učenice osmih razreda: Marie Klasan (8.a), Nika Ćurković Lupčević, Nika Jelenčić i Ema Jelenčić (8.d), Nika Franić i Lucija Budimir (8.c). Za natjecanje ih je pripremala i vodila vjeroučiteljica Sanja Jelenčić.

Čestitamo našim učenicama i mentorici na izvrsnom rezultatu i predanosti te želimo puno uspjeha na predstojećem međužupanijskom natjecanju Crvenog križa koje će se održati 13. travnja u Bujama.

Učenici petih razreda obilježili su Svjetski dan tablice množenja

Učenici petih razreda sa svojom predmetnom učiteljicom Ljiljanom Prpić obilježili su Svjetski dan tablice množenja koji se ove godine obilježavao 17. studenog. Učenici su najprije odmjerili svoje snage u poznavanju tablice množenja unutar svojih razrednih odjeljenja. Najbrža dva učenika iz svakog razrednog odjeljenja koji su točno riješili sve zadatke vezane uz tablicu množenja i dijeljenja do 100 učestvovali su u finalnom natjecanju.

Sudionici finala su: Franko Travalja, Lucija Grčević, Lea Gašparini, Tedor Zvekić, Karlo Obren Muždalo, Paola Vežnaver, Ana Čuklin i Klara Smlatić.

Svima iskreno čestitamo, a posebna čestitka i pohvala najbržem i najboljem među njima Teodoru Zvekiću!

17. Festival matematike

I ove godine, naša škola sudjelovala je na 17. Festivalu matematike u Puli na ekipnom natjecanju iz matematike pod nazivom „Ekipa za 5+“.

Natjecanje je bilo organizirano 5. svibnja 2023. u hotelu „Pula“ u odličnoj organizaciji Matematičkog društva Istra.

Cilj dvosatnog natjecanja bilo je riješiti što brže i točnije matematičke zadatake različite težine, surađujući u timu. Naši učenici u kategoriji osnovnih škola sudjelovali su s tri ekipe: Piko (3. i 4. razred), Mikro (5. i 6. razred) i Mega (7. i 8. razred). Od 30 ekipa, u svakoj od kategorija bili su vrlo uspješni.

Ime i prezimeRazredKategorija
ekipa
MentorOsvojeno
mjesto
Leon Mišović3.cPikoIva Orlić4.
Luka Đurović3.dPikoBiljana Rubeša4.
David Aničić4.dPikoAlison Ružić Perinić4.
Teodor Zvekić4.bPikoSanja Kinkela4.
Teo Radetić5.bMikroViviana Vidas-Kezele7.
Maro Lukšić5.dMikroViviana Vidas-Kezele7.
Ivano Sveško6.cMikroBiljana Šepinski7.
Filip Katurić6.cMikroBiljana Šepinski7.
Paula Nižić7.bMegaDolores Saršon14.
Nika Ćurković Lupčević7.dMegaDolores Saršon14.
Maša Eškinja8.cMegaLjiljana Prpić14.
Karolina Jorgić8.cMegaLjiljana Prpić14.

Čestitke svim učenicima i njihovim mentorima!

Leon Mišović pobjednik je Regionalnog SUDOKU natjecanja u kategoriji Bistrići

U subotu, 26.11.2022., u OŠ Kostrena održalo Regionalno sudoku natjecanje na kojem su nastupili i učenici naše škole.

Naša Karolina Jorgić koja je jedina od kadeta sudjelovala na regionalnoj razini natjecanja, plasirala se na odlično 26. mjesto od čak 59 sudionika.

Naši su Bistrići pokazali odlične vještine u rješavanja sudoku-a pa su postigli:

• 1. mjesto: Leon Mišović
  • 2. mjesto: Teodor Zvekić
  • 7. mjesto: Sven Rožajac
  • 13. mjesto: Noa Harapin
  • 16. mjesto: Viktoria Ivanović i Anton Bašić
  • 20. mjesto: Aničić David
  • 29. mjesto: Franko Travalja.

Naša 3 najuspješnija bistrića: Leon Mišović, Teodor Zvekić i Sven Rožajac, čine i školsku ekipu koja se svojim uspjehom zasluženo našla na vrhu ljestvice!

Već drugu godinu za redom imamo prvo mjesto na regionalnom natjecanju u sudoku!

Detaljnije rezultate natjecanja pogledajte na poveznici:

Čestitke svim sudionicima i njihovim mentorima!

SUDOKU natjecanje

Hrvatska Mensa u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje organizira natjecanje u rješavanju SUDOKU za osnovne i srednje škole.

Sudoku potiče razvoj kognitivnih procesa poput pamćenja i razumijevanja, pospješuje stjecanje znanja, razvija pozitivan natjecateljski duh i razmjenu perspektiva jer svaki učenik ima svoj način kako pristupa postavljenom problemskom zadatku.

I u našoj se školi, u petak, 4. studenog 2022. godine u 12:00 sati održala školska razina natjecanja.

Na natjecanje se prijavilo:

• 28 učenika predmetne nastave i
  • 32 učenika razredne nastave.

Sudoku natjecanje ovakvog tipa uključuje različite zadatke, ovisno o dobi natjecatelja – dimenzije 4×4, 5×5, 6×6, 9×9, kao i ekipne zadatke.

Učenici ne smiju koristiti kalkulatore niti mobitele, čime se potiče njihova sposobnost računanja. Ako prije vremena točno riješe zadatke, natjecatelji mogu osvojiti i bonus bodove. Nakon uvida u rezultate koje su učenici postigli na školskom natjecanju, na regionalnu razinu natjecanja pozvana je učenica osmog razreda Karolina Jorgić te 8 učenika razredne nastave: Leon Mišović, Teodor Zvekić, Franko Travalja, David Aničić, Sven Rožajac, Noa Harapin, Viktoria Ivanović i Anton Bašić.

Čestitke svim sudionicima, a učenicima koji su ostvarili pravo na regionalno natjecanje puno sreće i užitka u nastavku natjecanja.