LiDraNo

Lora Milić na državnoj smotri LiDraNo 2023.

Državna smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo za osnovne i srednje škole održana je u Vodicama od 24. do 28. travnja 2023. Okupila je 550 učenika i 250 mentora iz svih županija Republike Hrvatske.

Naša je škola na gradskoj razini konkurirala s 31 literarnim radom i 9 pojedinačnih scenskih nastupa.

Među pojedinačnim scenskim nastupima na županijskoj su se razini 1. ožujka istaknule Nina Ravnić, Dora Jardas i Lora Milić. Literarni rad „Da sam ja ravnateljica“ učenice Magdalene Jurešić predložen je za državnu razinu (mentorica Marica Jurić).

Učenica 5.b Lora Milić pozvana je na državnu smotru u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa. Izvela je monolog „Zgubjena pupica“ Dragice Stanić pod mentorstvom učiteljice Karmen Šimetić. Ispričavši legendu o kastavskoj Crekvini, Lora je svojim rasponom glasa privukla pozornost drugih učitelja i učenika. Posebno su je pohvalili članovi državnog povjerenstva istaknuvši ljepotu njezina glasa i autentičnost dijalekta.

Čestitke svim kreativnim i uspješnim učenicima, njihovim mentorima, a posebno Lori Milić koja je naš Kastav ponosno predstavljala i na državnoj razini!

Lora s mentoricom Karmen Šimetić:

Lora s mentoricom Karmen Šimetić

Literarni radovi:

2. razred:
Borna Jurčić, Magdalena Jurešić (mentorica Marica Jurić)

3. razred:
Dea Jušić (mentorica Iva Orlić)

4. razred:
Franko Travalja, Laura Prošlić, Mia Majstorović, Lucija Grčević, Iva Sušić, Erika Fućak, Tina Čohilj (mentorica Daliborka Rotar), Sofia Midžić (mentorica Sanja Kinkela)

5. razred:
Dora Jardas, Lora Milić, Sven Mikulić, Tonka Orlić, Dora Spinčić (mentorica Dubravka Uroda)

6. razred:
Marina Klarić (mentorica Magit Matković), Stella Grgurić, Greta Špalj, Klara Janković, Lea Grozdanoski (mentorica Karmen Šimetić)

7. razred:
Judita Marinac (mentorica Barbara Babić), Lana Majdenić, Irina Stanisavljević, Lucija Trbović, Marie Klasan, Marta Kajić (mentorica Dubravka Uroda)

8. razred:
Tessa Poljak (mentorica Magit Matković), Ivana Barišić (mentorica Karmen Šimetić)

Pojedinačni scenski nastupi:

2. razred:
Ana Čargonja, Magdalena Jurešić, Ema Kodrnja, Mateo Saršon (mentorica Marica Jurić)

3. razred:
Katarina Klarić (mentorica Iva Orlić)

5. razred:
Lora Milić, Dora Jardas (mentorica Karmen Šimetić)

7. razred:
Nina Ravnić (mentorica Barbara Babić)

8. razred:
Maša Eškinja, Mia Butorac (mentorica Barbara Babić)

Naši učenici na županijskoj spotri LiDraNo 2023.

LiDraNo 2023

Učenici od 2. do 8. razreda iznimno uspješno sudjelovali su na smotri Lidrano 2023.

Pročitajte tekstove naših učenika napisane uz mentorstvo učiteljica hrvatskog jezika: