Glazbeni odjel pri OŠ "Milan Brozović" Kastav

Petar Andrijanić nagrađen na međunarodnom glazbenom natjecanju

Petar Andrijanić, učenik 2. razreda Glazbenog odjela pri OŠ ’’Milan Brozović’’ Kastav (klasa Katarina Jurić, prof.)  osvojio je 4. nagradu na 12. međunarodnom glazbenom festivalu Ars nova Trieste (Italija) u kategoriji glasovir - Prime note.

Entuzijastični mladi glazbenici ove godine došli su iz Italije, Slovenije, Hrvatske, Austrije,  Švicarske, Mađarske, Srbije, Kine, Poljske i Estonije natječući se u tri sekcije: glasovir, violina i komorna glazba sa kategorijama raspoređenim po godinama starosti. Petar je nastupio u kategoriji Prime note - do 8 godina te osvojio 80/100 bodova.

Natjecanje je trajalo od 6. do 11. prosinca 2017. na više lokacija, a gala koncert i svečana dodjela nagrada održani su u ponedjeljak 11. prosinca 2017. u Teatro Miele u Trstu.

Prema riječima umjetničkog ravnatelja gdina. Mattea Fanni Canellesa:  ’’Cilj samog festivala i natjecanja je spoj različitih kultura i znanja iz raznih zemalja koristeći se instrumentom - glazbom.’’

Čestitamo mladom glazbeniku!

objavio: Dolores Saršon   datum: 15. 12. 2017.