Glazbeni odjel pri OŠ "Milan Brozović" Kastav

Kastafski glasi oglasili se u Gradu Kastvu!!!

U četvrtak, 28. lipnja 2018. godine, na kastavskoj Crekvini, s početkom u 18.00 sati, po prvi put održao se dječji pjevački festival pod nazivom „Kastafski glasi” 2018.

U organizaciji Glazbenog odjela pri Osnovnoj školi „Milan Brozović” Kastav, dječji pjevački festival „Kastafski glasi” zamišljen je kao solistički  festival namijenjen djeci od 1. do 8. razreda osnovne škole, podjeljen u dvije kategorije:  I. kategorija (učenici od 1.- 4. razreda), II. kategorija (učenici od 5.- 8. razreda). Ove godine nastupila su 22 izvođača iz raznih osnovnih i glazbenih škola Primorsko-goranske i Istarske županije, koji su imali priliku pokazati svoje umijeće na jednoj od najljepših pozornica na Kvarneru. Pjevače je vrednovao višečlani stručni i dječji žiri koji je dodijelio po jednu nagradu za I. i za II. kategoriju.

U revijalnom djelu programa nastupile su mlade pjevačice koje su ostvarile zapažene nastupe i nagrade na pjevačkim natjecanjima u zabavnoj i klasičnoj glazbi: Karla Pupis, Romina Peti i Medea Market Sindik te Vjekoslav Ključarić, mladi glazbenik sa otoka Krka, koji je svoju karijeru započeo u pjevačkom natjecanju „The Voice”. U samu realizaciju festivala „Kastafski glasi” bili su uključeni učenici i učitelji Osnovne škole “Milan Brozović” Kastav, pa su tako program vodili Tin Mlakar i Ana Pleša, dok je za likovno oblikovanje nagrada bila zaslužna učiteljica likovne kulture Maja Šikić.

Puno osmjeha, puno veselja, puno mladih talentiranih pjevača, odlična publika, dragi kolege koji su podržali cijelu manifestaciju... Što se još može poželjeti?

Za kraj ono najvažnije... Mara Lukanović, učenica drugog razreda Glazbenog odjela osvojila je u prvoj kategoriji 1. nagradu stručnog žirija, pa joj od srca čestitamo!!! Bravo Mara!!!!

Priloženi dokumenti:
5.jpg (1.20 MB)
14.jpg (916.84 KB)
18.jpg (714.51 KB)
69.jpg (1.05 MB)
6.jpg (649.08 KB)
13.jpg (2.07 MB)
21.jpg (1.75 MB)
46.jpg (1.84 MB)
10.jpg (1.68 MB)
9.jpg (1.20 MB)

objavio: Tajana Dukić   datum: 29. 6. 2018.