12. NATJECANJE IZ ZAVIČAJNE POVIJESTI „ČA JE ČA?“

Projekt „Ča je ča?“ započeo je 2004. godine na inicijativu nastavnice povijesti Ariane Margitić i održava se svake godine početkom listopada povodom Svjetskog dana učitelja i Dana neovisnosti Republike Hrvatske. Cilj ovakvog natjecanja je proučiti povijest vlastitog zavičaja i razvijati pozitivne stavove o vrijednosti lokalnog područja na kojem živimo. Ovakvim natjecanjem unapređuje se nastava povijesti te se razvija kvalitetnija suradnja s drugim obrazovnim ustanovama, muzejima, vjerskim institucijama, lokalnom upravom, turističkim zajednicama itd.
U natjecanju su sudjelovale 22 ekipe sedmih razreda osnovnih škola Primorsko goranske županije. Dvije ekipe sudjelovale su izvan konkurencije jer su njihovi mentori učestvovali u organizaciji natjecanja.
I ove godine, ekipe su rješavale zadatke samo na terenu, a po povratku su donijele fotografije i materijale kao dokaze da su prošli određene punktove grada.
U konkurenciji je pobijedila ekipa „Porto Re“ iz OŠ „Eugen Kumičić“ Rijeka, druga je bila ekipa „Stella Mattutina - Kastav“ iz OŠ „Milan Brozović“ Kastav, a treća „Brodograditelji“ iz OŠ Dr. Omišalj - Krk. Izvan konkurencije pobijedila je ekipa - domaćin „Almis“.
OŠ „Milan Brozović“ Kastav dostojno su predstavili učenice: Nina Ćorić, Monika Lakić, Nika Sveško i Lucia Šimunović.
Prve tri ekipe nagrađene su knjigama i školskim priborom.
U ime Udruge RICLIO ekipe su nagrađene lovorovim vijencima (zlatni vijenac, srebrni vijenac, brončani vijenac i zeleni vijenac).

Željka Čačić, prof. povijesti

objavio: Andrija Mihelčić   datum: 20. 11. 2015.

« Prosinac 2018 »