Projekt "Stori jeno dobro delo"

Osnovna škola "Milan Brozović" Kastav tjedan od 25. travnja do 29. travnja 2022. obilježila je brojnim aktivnostima u sklopu projekta "Stori jeno dobro delo".

Projekt "Stori jeno dobro delo" je projekt koji se svake godine održava tijekom travnja. Cilj projekta je potaknuti učenike na humanitarno djelovanje, razvijati kod učenika empatiju i želju za pomaganjem, poticati učenike na sudjelovanje u organizaciji projekata, a kroz sportske aktivnosti tijekom projekta – poticati poštivanje sportskih pravila, timskog duha, njegovanje prijateljskih odnosa te sportsko ponašanje.

Tijekom cijelog tjedna učenici su zajedno sa svojim učiteljima činili dobra djela. Naši vrijedni prvašići pomagali su podijeliti marende učenicima trećih razreda. Učenici koji pohađaju produženi boravak su zajedno sa svojim učiteljicama prikupljali otpad u šumi. Mnogo učenika je zajedno sa svojim učiteljicama i učiteljima iz razredne i predmetne nastave izrađivalo magnete, lančiće, označivače za knjige, likovne radove, kamenčiće sreće i brojne druge.

Osim toga učenici su pisali i slali pozitivne poruke jedni drugima. Zbog čega sve ovo? U čast našem divnom učeniku Matiji Kataliniću koji se borio s opakom bolešću, no usprkos tome nije izgubio pozitivan duh i vjeru u život.

Sve što su izradili, bilo je ponuđeno na humanitarnim turnirima u organizaciji Košarkaškog kluba "Kastav" u sklopu humanitarne akcije "Dani Matije Katalinića '22". Osim radova, prikupljeno je mnogo sadnica cvijeća, voća i povrća koje su posjetitelji mogli uzeti u zamjenu za dobrovoljni prilog.

Ovom prilikom zahvaljujemo svim učiteljima, učenicima i njihovim roditeljima koji su na bilo koji način podržali ovu hvalevrijednu akciju!

"ŽIVITE ŽIVOT, VOLITE ŽIVOT!" Matija Katalinić

objavio: Administrator   datum: 2. 5. 2022.