Nastup učenika Glazbenog odjela

U subotu 13. svibnja 2017. godine u  Glazbenoj školi Ivana Matetića Ronjgova u Rijeci održan je Stručni skup nastavnika Primorsko-goranske, Istarske i Ličko-senjske županije s temom
​"​
Motivacija učenika i nastavnika
​"​

Skup je započeo s koncertnom matinejom na kojoj su nastupili učenici Glazbenog odjela OŠ Milana Brozovića iz Kastva. Učenici klavira Leonarda Pajić, Filip Zeneral Šubić (​učiteljica​ Katarina Jurić, prof.) i Emili Kraljić (​učiteljica​  Jadranka Violić, prof.) nastupili su u dvorani 7 riječke glazbene škole pred nastavnicima klavira i brojnim učenicima i roditeljima što je bio prekrasan uvod u ono što je slijedilo. Na skupu je profesorica​  Jadranka Violić, učitelj mentor održala predavanje ''Zagrli klavir''. U okviru predavanja iznijela je svoja dugogodišnja iskustva u animaciji učenika za upis u glazbenu školu kao i metode motivacija tijekom glazbenog školovanja. Profesorica Violić s kolegama je podijelila praksu prošlogodišnjih radionica na kojima je korelirala s nastavom solfeggia te praksom projekta osmišljenog  zajedno s učenicima klavira -  glazbeno scenski igrokaz ''Bajka o Snjeguljici 2''.

objavio: Dolores Saršon   datum: 15. 5. 2017.

« Listopad 2018 »