ČA-čitalnica 2021.

Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige imao je svoj moto:
Ajmo HRVATI se s knjigom.

Tim se povodom u našoj školi, 15. studenoga, održala ČA-čitalnica posvećena domaćoj besede, a u Godini čitanja ča ćemo drugo lego čitat!

Za čitanje tekstova na čakavskom narječju prijavio se 41 učenik i to od 1. do 7. razreda. Čitatelji nisu bili samo izvorni čakavski govornici, već i oni koji bi taj naš zajik rado htjeli naučiti. U skladu s epidemiološkim mjerama čitalnica je održana u školskoj knjižnici u dva dijela: u 12 h i 18 h, a dio učenika sudjelovao je online.

Organizatorica učiteljica Karmen Šimetić istaknula je da će naša čakavština živjeti ako je bude imao tko podržati: roditelji, učitelji, a ponajprije djeca.

Svi sudionici dobili su pohvalnice za sudjelovanje i očuvanje domaće besede. Uz osmaša Doriana Rubešu na harmonici sudionici su i zakantali. Sudjelovanjem na ČA-čitalnici učenici, ali i njihovih 13 učiteljica mentorica, pokazali su da žele, znaju i mogu čuvati ljepotu našega ča.

objavio: Administrator   datum: 22. 11. 2021.