Preseljenje Glazbenog odjela u novi prostor

Glazbeni odjel naše škole iz godine u godinu teži proširenju, odnosno raznovrsnoj ponudi novih, glazbenih i edukativnih programa i projekata, pa time postaje zanimljiva i pristupačna lokacija ne samo djeci iz Grada Kastva već također i djeci iz okolnih općina i gradova. Neprekidni rast broja učenika i učitelja, iznimno visoki rezultati rada te konstantni planovi i realizacije raznih projekata i natjecanja doveli su Glazbeni odjel do trenutka preseljenja.

Nakon šest godina suživota s Osnovnom školom „Milan Brozović“ Kastav, na osmi mart 2021. godine, inicijativom Grada Kastva, a uz suglasnost osnivača Primorsko-goranske županije te Ministarstva znanosti i obrazovanja, Glazbeni odjel dislociran je u novu zgradu na adresi Tometići 28/A. Nova zgrada, udaljena samo pet minuta korakom od zgrade u kojoj djeluje Osnovna škola „Milan Brozović“, u svojih 12 učionica i zbornicu smjestila je svih sto sedamdeset šest polaznika Glazbenog odjela.

Službeno otvaranje nove zgrade, koje su svojim prisustvom, lijepim riječima i podrškom uveličali župan Primorsko-goranske županije Zlatko Komadina, gradonačelnik Grada Kastva Matej Mostarac te ravnateljica naše škole Sandra Krpan prof., održalo se u ponedjeljak, 15. ožujka 2021. godine. Na otvaranju ispred zgrade izvedena je himna Glazbenog odjela „Kastafski glasi“ koja je prethodila kratkom razgledavanju unutrašnjosti.

Kao zaključak zaista se može reći da je prekrasna priča Glazbenog odjela započeta prije šest godina dobila svoj nastavak i da je Glazbeni odjel pri Osnovnoj školi „Milan Brozović“ otkrio tajni recept za uspjeh kojeg će kroz raznobojne note kreativnog svijeta glazbe još dugi niz godina nesmetano dorađivati i posvuda širiti.

Promocija novog prostora Glazbenog odjela pri OŠ Milan Brozović Kastav

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2021.