OBAVIJEST O UPISNOM POSTUPKU ZA ŠKOLSKU 2021./2022. GODINU

Nakon izvršenih prijava za upis djeteta u 1. razred, slijedi sistematski pregled djeteta i psihološka procjena u školi.

Psihološka procjena u školi:

Roditelji zajedno s djetetom dolaze u školu na razgovor s pedagoginjom i psihologinjom škole radi upoznavanja u terminu kojeg su dobili na svoju e-mail adresu. Prije dolaska s djetetom u školu, roditelji ispunjavaju upitnik o djetetu koji se nalazi u prilogu ove obavijesti i donose ga sa sobom u školu na dogovoreni termin. Za sve dodatne informacije možete se obratiti putem e-maila upisikastav2021@gmail.com ili na telefon 691-308.

Sistematski pregled u školskom dispanzeru:

Školska liječnica dr. Nataša Fugošić - Lenaz u ordinaciji za školsku medicinu (Centar za javno zdravstvo Matulji), Cesta dalmatinskih brigada 30B (tel: 554-124) ovlaštena je za sistematske preglede djece prije upisa. Roditelji zajedno s djetetom te potrebnom dokumentacijom dolaze u terminu kojeg su dobili na svoju e-mail adresu.

Dokumentacija potrebna za sistematski pregled:

1. zdravstvena iskaznica djeteta

2. pedijatrijski karton ili ispis iz pedijatrijskog kartona -  izdaje odabrani pedijatar

3. cjepni karton- izdaje odabrani pedijatar - skenirano poslati na e- mail  medicinskoj sestri helena.zoretic@zzjzpgz.hr

4. cjepna knjižica - roditelji bi ju trebali imati kod kuće

5. specijalistički nalazi ako dijete boluje od nekih kroničnih bolesti ili se liječilo ili je bilo uključeno u neki tretman

6. izjava o mogućem riziku zaraze- nalazi se u privitku- potrebno donijeti potpisano za dijete i roditelja koji dolazi s djetetom na dan sistematskog pregleda

7. upitnik za roditelje - nalazi se u privitku i potrebno  ga je poslati dva - tri dana prije sistematskog pregleda na e- mail medicinske sestre  helena.zoretic@zzjzpgz.hr

8. nalaze krvi i urina - ako su vađeni unatrag 6 mj do 1 godinu, donijeti ih sa sobom, u suprotnom će fizičku uputnicu izdati doktorica na sistematskom pregledu (roditelji mogu nazvati prije za uputnicu medicinsku sestru, pa već na sistematski mogu doći s nalazima.)

Za sve informacije vezano za sistematski pregled, roditelji se slobodno mogu obratiti putem telefona na 554-124 ili e- mail  helena.zoretic@zzjzpgz.hr

Važno: U pratnji djeteta na sistematski pregled i testiranje u školu dolazi samo jedan roditelj.

objavio: Administrator   datum: 29. 1. 2021.